Skolstab

Här hittar du kontaktuppgifter till Vasagymnasiets skolstab.


  • Annica Terol-Johansson
    0589-873 15, 073-765 73 15
    annica.terol-johansson@arboga.se


  • Dan Waern
    070-269 82 41
    dan.waern@arboga.se


  • Helene Klint
    0589-873 21
    073-765 71 20
    helene.klint@arboga.se


  • Kerstin Berggren
    0589-873 20
    073-765 73 20
    kerstin.berggren@arboga.se


  • Maria Söderberg
    0589-872 38
    maria.soderberg@arboga.se
    Öppettider: måndag-fredag 08.00 till 16.30



  • Susanna Svensson
    0589-873 18
    susanna.svensson@arboga.se


  • Tony Isaksson
    070-782 07 33
    tony.isaksson@arboga.se
    Finns på Vasagymnasiet:
    Måndag, tisdag kl 8-16:30


Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 07 december 2016

Välkommen till Vasagymnasiet

Vasagymnasiet - mot framtiden

  • Behöriga och engagerade lärare
  • Nära samarbete mellan elever, lärare och skolledning
  • En modern och väletablerad gymnasieskola med bra teknisk utrustning och fräscha lokaler
  • Studieresor i Sverige och utomlands
  • Nära samarbete med näringslivet
  • Internationella samarbeten


Vasagymnasiet, Arboga kommun | Box 26, 732 21 Arboga | Telefon expedition 0589-873 15 |
Besöksadress: Skolvägen 4 | e-post: exp.vasa@arboga.se |